Sık Sorulan Sorular

Soruyu kopyala yapıştır yöntemi ile hazırlamış olmalısınız. Kopyaladığınız yerdeki bazı özel karakterlerden dolayı veritabanı bu karakterleri kod olarak görebiliyor ve soruyu yok edebiliyor. Soru kopyaladığınız ekranlarda tablolar olmamasına dikkat ediniz. Sadece metin alanlarını kopyalayabilir, Ozoquiz soru hazırlama ekranında tablolar oluşturabilirsiniz.

Sınav hazırlanırken sisteme pdf dosyası yüklendiği için sınava giren kişi kendi paneline girdiğinde sınava başla butonuna bastığında öncelikle pdf dosyasının yüklenmesi gerekir. İnternet hızı yeterli değilse ya da tarayıcıda bazı engellemeler varsa pdf yüklenemedi uyarısını görür ve sınava devam edemez. İnternet hızının iyi olduğundan ve tarayıcının son sürümde çalıştığından emin olunması gerekir. Ayrıca pdf dosya boyutları çok büyük olabilir, küçültülmelidir.

Sınav hazırlanırken sisteme pdf dosyası yüklendiği için sınava giren kişi kendi paneline girdiğinde sınava başla butonuna bastığında öncelikle pdf dosyasının yüklenmesi gerekir.

İnternet hızı yeterli değilse ya da tarayıcıda bazı engellemeler varsa pdf yüklenemedi uyarısını görür ve sınava devam edemez. İnternet hızının iyi olduğundan ve tarayıcının son sürümde çalıştığından emin olunması gerekir. Ayrıca bunun engellenmesi için yapılan geliştirmeyle öğrenci/kullanıcı cep telefonu yada tabletle sınava girdiğinde her ders için pdf indir butonu eklenerek sorun yaşanması engellenmiştir. Ayrıca pdf dosya boyutları büyük olabilir, küçültülmelidir.

Sınav ayarlarında ‘’Öğrenci Sınavı Tamamlamadan Sayfayı Kapattığında Tekrar Sınava Giremesin’’ butonunu açık durumda ise öğrenci tekrar sınava giremez, kapalı duruma getirilirse, sayfa yenilendiğinde, tarayıcı kapatıp tekrar açıldığında sınava kaldığı yerden devam edebilir.

Pdf sınav hazırlarken pdf dosyasını yüklemeden önce ders, seçenek sayısı ve soru sayısı seçilmelidir.

Sınava giriş yapan kişinin bilgisayardan mı, telefon yada tabletten mi giriş yaptığı önemlidir, öncelikle bunların kontrolü sağlanmalı. Tarayıcıları ve internet hızları kontrol edilmeli. Tarayıcılarının sürümü eski ise yeni sürümler yüklenmeli. Sınav sırasında internet kullanımı çok yoğunsa da bu sorun yaşanabilir.

Kayıt aşamasında internet bağlantısı sorunu yada tarayıcı sorunu yaşandıysa jpeg resim soru içinde gözükmeyebilir. Soruyu kaydetme aşamasında bağlantı hatası alıp almadığınızı bilmiyorsanız mutlaka soru bankasından kontrol sağlamanız önerilir.

Soru bankasına resimli soru eklerken jpeg dosyanın üzerine tıklayarak boyutunu küçültün.

Soru bankasına resimli soru eklerken jpeg dosyanın üzerine tıklayarak boyutunu küçültün.

Oluşturduğunuz sınav paketlerini kontrol edin, paket içinde sınav yoktur, pakete sınav aktarın.

Tanımlar-Ayarlar menüsünden sınav türü tanımları yapınız.

Tanımlar- Ayarlar menüsünden başvuru formu ayarlarını yapabilirsiniz.

Sms gönderim ekranından kalan kontörünüzü kontrol ediniz, kontörünüz bitmiştir, kontör yükleyiniz.

Öğrenci/Kullanıcı tanımlama işlemi yapıldıktan sonra program kullanıcı adı ve şifreyi otomatik oluşturur ancak bir kere kayıt işlemi yapılması gerekir. Üye paneli menüsünden kaydet butonuna basmanız gerekir.

Lgs, Tyt, Ayt, Kpss sınavlarında farklı hesaplama şekilleri olduğu için sınav sonrası hesaplattırma işlemi çalıştırmanız gerekir. Sonuç raporları menüsünden ilgili sınav sonuç menüsüne girerek (Lgs Sonuçları, Tyt Sonuçları, Ayt Sonuçları, Kpss Sonuçları) işlemler menüsünden hesaplama yapınız.

Hazırladığınız sınavı aktif yapmamışsınız, sınav listesi menüsünden ilgili sınavda düzeltme butonuna tıklayarak Sınav Ayarları sekmesinden Aktif butonunu açınız.

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz??